Praha 3, Koněvova – KC Vozovna

Mapa Program
Koněvova – KC Vozovna

10.00—20.30

Potkejte nové i staré známé na Jarově! Těšit se můžete na celodenní program pro všechny věkové kategorie. Začneme otevřenou sousedskou snídaní. Přes celý den nabídneme skvělé jídlo, workshopy, aktivity pro děti, koncert i autorské čtení. Akci pořádá KC Vozovna.

Sousedská slavnost Zažít město jinak se vrací do Vozovny! Do celodenního programu se toho vejde opravdu hodně. Začneme již ráno otevřenou sousedskou snídaní. S jakou dobrotou se podělíte s ostatními? Poznejte sousedy, potkejte nové i staré známé. Kromě sladkého i slaného na sousedském stole se mužete naučit připravovat shawarmu, nebo sa vyzdobit hennou a poslechnout si příběhy arabské komunity v Praze v rámci živé knihovny. Snídaně je otevřená bez rozdílu všem. Odpoledne se můžete těšit na koncert Anny Beckerové a Matěja Čapka, blešák hraček, autorské čtení účastníků kurzu tvůrčího psaní nebo kreativní aktivity pro děti s Farností sv. Vojtěcha, Klubem Beztíže a DDM Ulita.

Program

Akce

10:00–13:00
Gastro

Otevřená sousedská snídaně

12:00–19:00
Ostatní

Městská knihovna Vozovna – půjč si knížku!

Výjimečně v sobotu se otevře i pobočka Městské knihovny přímo nad Kulturním centrem Vozovna. Jestli jste u nás poprvé, nebo pravidelně půjčujete knížky, stavte se!

14:00–17:00
Ostatní

Blešák ve Vozovně

Na správné sousedské slavnosti nesmí chybět blešáky. A my taky jeden budeme mít! Co ale nemáme, je nekonečně místa. Proto se nezapomeňte včas přihlásit tady: bit.ly/Blesak_Vozovna_Prihlaska

14:00–17:00
Hry

Klub Beztíže s aktivitami pro mladé

14:00–17:00
Hry

DDM Ulita s aktivitami pro děti

14:00–17:00
Dílny

Makramé workshop s Klárou Mišunovou

Přijďte si pro svůj originální výrobek z makramé - Klára vás naučí jak vázat pomocí této techniky. Materiál bude připraven na místě, sebou jenom šikovné ruce! Dílna je průtoková, stavte se kdykoliv mezi 14:00 - 17:00. Příspěvek na materiál: 100 Kč. 

14:30–16:00
Pro děti

Výtvarná dílna sv. Ludmily s Farností sv. Vojtěcha

Výtvarná dílna pro děti s výrobou knížecí koruny pro sv. Ludmilu.

17:30–19:00
Divadlo

Autorské čtení účastníků kurzu tvůrčího psaní s Ivanou Myškovou

Přijďte si poslechnout literární prvotiny účastníků kurzu pod vedením spisovatelky Ivany Myškové. Série krátkých povídek čeká na své první diváky! 

19:30–20:30
Hudba

Koncert folkového dua Anna Beckerová a Matěj Čapek

Hradecká písničkářka, jejíž doménou je více či méně depresivní indie folk. Procítěný a osobitý pěvecký projev doplňuje jemnými kytarovými doprovody a spolu s violoncellovými melodiemi v podání Matěje Čapka tak dává vzniknout niterné hřejivé melancholii, která se dostane pod kůži.

Celodenní akce

10:00–20:30
Výstava

Elisabeth Bauer: Lichtung / Světlina

Elisabeth ve své tvorbě reflektuje emoce a vytváří umělecká díla a instalace, které reagují na její vnímání života, historie, kultur a jazyků. Fascinuje jí spiritualita, filozofie a víra. Zaměřuje se na introspektivní témata a vnitřní růst. Studuje při tom náboženství a významné i méně známé události a osoby v historii. Přemýšlí také o tom, co pohání lidi a jejich víru. Ráda zkoumá nové možnosti, zejména při hledání souvislostí mezi různými vírami, technikami a disciplínami, a baví ji spolupracovat s jinými umělci – spojovat se s něčím mimo známou komfortní zónu pro možnost vytvořit něco nového a jedinečného.
Svou tvorbu Elisabeth představuje v KC Vozovna ve výstavě s názvem Lichtung / Světlina. Název značí myšlenku vstupu do světla, do přítomnosti. Poukazuje na důležitost vnímání bytí jako celku, jak jasně viditelného tak schovaného v houštině. Celek tvořený v harmonii.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program

Lokální partneři