Praha 5, Košíře – kino Kavalírka

Mapa Program

Program

Akce

10:30–11:30
Pro děti

Divadlo na Kárce – Kočička z kávové pěny

Divadlo na kárce zahraje pohádku Kočička z kávové pěny! Interaktivní inscenaci pro vás odehrají absolventky pražské DAMU, které ji připravily, jak pro ty nejmenší, tak i pro starší.

15:00–16:15
Pro děti

Cinemini – kraťasy pro předškoláky trochu jinak

Pásmo netradičních krátkých filmů určených pro předškoláky (3 – 6 let), které bude doprovázeno aktivitami kreativního, pohybového, ale i povídacího rázu.
 
Pilotní česká verze projektu Cinemini Europe, která v nynější době funguje v Holandsku a Německu. Cinemini mají za cíl rozvíjet dětskou imaginaci prostřednictvím abstraktních, experimentálních či netradičně pojatých filmů a k ním speciálně vytvořených aktivit

16:30–18:00
Film

Česko – německý výběr krátkých filmů z festivalu ELBE DOCK

Backflip (2022, r. Nikita Diakur)

Probuzení do ticha (2023, r. Mila Zhluktenko, Daniel Asadi Faezi)

Kozí kouzlo (2022, r. Gerhard Funk)

Rituály (2022, r. Damián Vondrášek)

Šťáva (2023, r. Mona Keil)

Na konec spirály (2022, r. Eliška Kerbachová)

Napiš, až dorazíš domů (2022, r. Niklas Bauer)

Electra (2023, r. Daria Kashcheeva)

19:00–21:00
Film

ELBE DOCK – Elaha

Dvaadvacetiletá Elaha musí obnovit svou všemi předpokládanou nevinnost předtím, než se vdá. Plastika panenské blány je však velmi nákladná a Elaha si ji nemůže dovolit. Prostředky se snaží získat všemožnými způsoby, na mysl se jí přitom ale stále více vkrádá otázka: proč vlastně musím být pannou a pro koho?

22:00–23:45
Film

Film & rum – The Room s Láďou Čumbou

Představujeme Vám The Room - filmovou raritu z roku 2003 od režiséra, scenáristy, producenta a představitele hlavní role Tommyho Wiseaua. Jedná se o film, který získal kultovní status díky své jedinečné bizarnosti.

The Room je tragikomický příběh o lásce, zradě a přátelství, odehrávající se v San Francisku. Hlavní postavou je Johnny, muž žijící spokojeným životem se svou milovanou přítelkyní Lisou, dokud se na scéně neobjeví Mark, jeho nejlepší přítel, který začne mít s Lisou poměr. Johnnyho život se tak rázem ocitne v troskách. Film je plný bizarních zvratů, neuvěřitelných dialogů a skutečně nezapomenutelných hereckých výkonů. The Room patří mezi díla, která je třeba vidět alespoň jednou za život, aby si člověk mohl říci, že teď už skutečně viděl všechno.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program