Lokality > Žleby, Zažít Žleby jinak

Mapa Program
Zažít Žleby jinak

Ať už jste ze Žlebů nebo ne (ale máte to tu rádi), pojďte nesedět doma a raději s námi poznávejte svou obec a sousedy. Vyražte s námi na koncert do běžně nepřístupného kostela sv. Marka v Markovicích, dejte si s námi poobědovou kávičku a něco na zoubek od místních hospodyněk, vezměte své ratolesti na loutkové divadélko. Nestačí? Tak se s námi projděte po trase místní naučné stezky, kdy budete moci nahlédnout i tam, kam obvykle není možno vstoupit. A co takhle na závěr v sobotu večer zajít na krátké filmy nejen od místního amatérského filmaře? Líbí? Pak jste srdečně zváni. Vzeměte si svůj hrníček, talířek, deku, mámu, tátu, děti … a kopec dobré nálady. Těšíme se na vás. Zdenka, Lída a Hanka

Program

12:45
Ostatní

Poobědová kávička a divadélko pro děti "za Šumavou"

Po dobrém obědě něco dobrého na zub od místních hospodyněk a kuchařek a šálek dobré kávy, čaje nebo limonády … To přijde každému vhod :-D  A když už budeme ochutnávat ty dobroty, tak by byla škoda nezvolit „nejlepší žlebskou buchtu“! Vlastní hrnky, talířky, lžičky, deky a ubrousky s sebou ať jsme „udržitelní“. A vezměte s sebou hlavně děti! Ve 13:00 hodin pro ně bude nachystáno u dětského hřiště v ulici Za Šumavou loutkové divadélko v podání Divadla Šneček.

15:00
Ostatní

Pojďme se projít …

Naši naučnou stezku „Žlebské putování“ asi znáte, ale pojďte si ji s námi projít i s výkladem Zdeňky Nové a Karla Slavíka. A navíc se podíváme i tam, kam obvykle lidská noha nevkročí např. do zvonice, staré radnice nebo hrobky u kostela.

19:00
Výstava

Výstava klenotů žlebské farnosti – 16.9.2022

Víte, jaké klenoty vlastní žlebská farnost? Ne? A jste zvědaví? Před zahájením koncertu v kostele sv. Marka v Markovicích budou od 19 hodin tyto klenoty vystaveny a návštěvníci tak získají unikátní možnost si je prohlédnout.

20:00
Hudba

Koncert kapely "JeToJedno" v Markovickém kostele 16.9.2022

Hudbou otevírají svoji mysl a srdce - hrají si s tóny. Někdy sólo, jindy duo nebo trio, ale v kvartetu jsou spojeni v celek - JeToJedno. A právě toto hudební spojení se představí v kostele sv.Marka.

https://jetojednohudba.webnode.cz/kapela/

20:00
Film

Večer "Na Šumavu" do kina

Jak je to dlouho, co jste naposledy byli v kině? S námi můžete do kina i ve Žlebech a to do hospody Na Šumavě. Program sestavil všem známý amatérský režisér a scénárista Drahoš Baránek. Promítat budeme filmy Volného sdružení ŽLEBFILAM (ŽLEBští FILmoví AMatéři):

“Poklad pro knížete Auersperga“– Cesta tří dobrodruhů za bájným pokladem.

“Holky do větru“– Jak asi dopadne čundr dvou kámošek, kterým se do cesty připlete šamstr?“

“Žlebská soda“ – Výběr toho nejhoršího z recesních krátkých videí

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři

Hospoda Na Šumavě Žleby