Lokality 2020

Plánujete se letos zapojit do Zažít město jinak také ve vaší lokalitě, ale nejste si jistí, zda už ZMJ někdo ve vašem okolí nepořádá? Pak vám může pomoci seznam níže, ve kterém najdete loňské lokality a za symbolem „|“ i jejich organizátory.

Pokud byste měli zájem o propojení s organizátory minulého ročníku, napište nám na zmj@auto-mat.cz.

Rozcestník

Praha 1
Praha 2
Praha 3
Praha 4
Praha 5
Praha 6
Praha 7
Praha 8
Praha 9
Praha 10
Praha – další městské části
Města mimo Prahu

 

Praha

Praha 1

Kampa | Komunitní centrum Kampa
Klimentská | Studio Citadela, z.s. + FS ČCE Praha 1 – Nové Město + Poštovní muzeum
Mariánské náměstí | MHMP + Městská knihovna + GHMP + Národní knihovna
Martinská | evangelický kostel Martin ve zdi
Mostecká | Roesel
Opatovická | Martin Mikuláš
Petrské náměstí | Studio Paměť
Smetanovo nábřeží | spolek Korzo Nábřeží
Soukenická | Sbor Církve bratrské v Praze 1

Doprovodný program

Betlémské náměstí a okolí | Betlémský kulturní spolek
Divadlo Archa
Edison Filmhub | Film Europe
Lustr, Kampus Hybernská

 

Praha 2

Londýnská | Jiří Albl
Moravská 48 | Atelier K1 a přátelé
Na Slupi | JAHODA, z.ú.
Nezamyslova | Bigg boss s.r.o.
Nuselské schody | Přátelé Nuselských schodů
Výtoň | Muzeum hlavního města Prahy

Doprovodný program

Fotobistro | Škola fotografie a galerie Reunion
Prostor 8

 

Praha 3

Atrium na Žižkově | Za Trojku
Biskupcova | Aeroškola (Společnost pro podporu a rozvoj kina Aero z.s.)
KC Vozovna | Za Trojku, p.o.
Pod Jarovem | Život na Žižkově
Řehořova | prostor39
Vinohradská / Jiřího z Poděbrad | Kro Kitchen s.r.o.
Žižkovský obývák pod věží | Sousedé ze Žižkova

Doprovodný program

Vlkova | Pracovna

 

Praha 4

Adamovská | Dům národnostních menšin, o.p.s.
Jílovská | Loutkové divadlo Zvoneček
Krč | Iveta Ševčíková
Mečislavova | Probuďme Nusle
Na Nivách | Jana Kašparová
Nová cesta | Jan Tilinger
Park V Zápolí | Domov Michle
U Družstva Ideál | Spolek Probuďme Nusle

 

Praha 5

Barrandov | spolek ZO ČSOP Zahrabarr
Hájovna na Cibulkách | Spolek Hájovna, z.s.
Hlubočepy | spolek Prokopovo
Karlštejnská | spolek Jinonice, z. s.
Na Skalce | Kontaktní centrum SANANIM z.ú.
U Nikolajky | Triko kafe & koloniál a přítelé
U Okrouhlíku | Michal Kryl
Vrchlického | INDOnesianGATE z.s.

Doprovodný program

Běh na Malvazinkách | Přátelé Malvazinek

 

Praha 6

Břevnov | spolky Nesedím, sousedím a Pro Břevnov
Café Šesťák | Café Šesťák
Cukrovarnická, Ořechovka | Sousedé ve spojení se střešovickým Oříškem
Dědina | Spolek pro Divokou Šárku
K lánu | Libor Neumann
náměstíčko V středu | Verica Pospíšilová Kordić

Doprovodný program

Bzukot – mezigenerační klima festival

 

Praha 7

Alfred ve dvoře | MOTUS z.s.
Letohradská | Vzletná – vzdělávací epicentrum
Park Tusarova | Holešovičtí sousedé, Milan Mostýn
Smyčka Špejchar („Kolonka“) | Marek Müller + přátelé „Sdružení Kolonka“
Strossmayerovo náměstí | Farnost u sv. Antonína
Šternberkova 19 | Bistro Teplá kačka
Troja | Z. J. Majzner-Meissner za Trojský vinařský spolek z.s.
U Akademie | Lajka a spol s.r.o.
Veletržní palác | Národní galerie Praha
Veverkova u Heřmanovy | Tvorba Store
Veverkova u Vinařské | PageFive

Doprovodný program

komunitní škola Zeppelin
Národní zemědělské muzeum

 

Praha 8

Ďáblice | Městská část Praha – Ďáblice
Hrubého | Kristýna Janyšková – vedoucí Komunitního centra Hrubého
Ke Stírce | Filip Šabaka
Křižíkova | sousedky Renata a Bára
Nad Kotlaskou | Družstvo obyvatel

Doprovodný program

Invalidovna | Národní památkový ústav a Studio ALTA

 

Praha 9

Komunitní zahrada Paletka | Tereza Hasmanová
Sady Na Klíčově | Na Ovoce, z. s.
U Vysočanského pivovaru | Kristýna a Jakub Janyškovi

Doprovodný program

Pragovka | Pragovka for Art, z.s.

 

Praha 10

Alej Karla Půlpána | MODERN ART GALLERY (Mag z. s.)
Krymská | Start Vršovice
Malešické náměstí | Malešice v pohybu, z.s.
Mexická/Bulharská | Bulmex
Na Slatinách | Na Slatinách z.s.
Sídliště Skalka | Lucie Laňková
Sídliště Solidarita | Sídliště Solidarita, z. s.
Trojmezí | TROJMEZÍ Chodovec, Hostivař, Záběhlice, z.s.
Zahradní Město | Klub K2

Doprovodný program

HoSt Šalounova vila
M3, Umění v prostoru, Sídliště Vlasta
Petrohradská kolektiv
Planeta Za

 

Praha – další městské části

Praha 11
Kostel sv. Františka na Chodově | Komunitní centrum Matky Terezy
Park u Radimovické | Živá Praha 11, z. s.

Praha 13
Nové Butovice – náměstí pod Trifotem | Aleš Peterka

Praha 15
Hostivařská | Petra Petrů a Jitka Pencáková
Trhanovské náměstí | Petra Petrů a Jitka Pencáková
Milánská / Holoubkovská | Obec baráčníků Horní Měcholupy Praha 15

Praha 17
Řepy | Spolek + Kulturní centrum zřízované Městskou Částí Praha 17

Praha 20 – Horní Počernice
Votuzská (koná se už 6. 9.) | KC Horní Počernice
Svépravice (koná se až 20. 9.) | Mumraj z.s.
Ratibořická | Mumraj z.s. ve spolupráci s MČ Praha 20

Praha 21
Újezd nad Lesy – Čentická | Spolek OKO

Praha – Dolní Chabry
Dolní Chabry | městská část Praha-Dolní Chabry

Praha – Kunratice
Kostelní náměstí (koná se už 12. 9.) | Občanský spolek Kunratice žijou – kontaktní osoba Eva Svobodová

Praha – Řeporyje
Tělovýchovná (Zahrada Bubec) | Bubec,o.p.s.

 

Města mimo Prahu

Beroun
Parkoviště U Kasáren | Jiná káva a Městská knihovna Beroun

Bílovice nad Svitavou
různá místa | Renata Munteanu

Blansko
nám. Republiky a nám. Svobody | Kulturní středisko města Blanska + místní obyvatelé

Brno
Botanická 1 (Tyršův sad) – prostor u Husova sboru (národní kulturní památka – kostel) | Sandra Silná

Dobříš
Komenského náměstí, ulice Za Poštou | Město Dobříš

Hořovice
Palackého náměstí | Rodolyubie z.s.

Hostivice
Břve, břeh Břevského rybníka | Spolek HOme

Hradec Králové
Tomkova a Klicperova ul. | Centrum uměleckých aktivit
Pražské předměstí, Sukovy sady | Komise místní samosprávy – Pražské předměstí sever

Hradec nad Moravicí
Podolská ulice | Městská knihovna a informační centrum Hradec nad Moravicí

Jablonec nad Nisou
Fűgnerova ulice, Tyršův park | T. J. Sokol Jablonec n. Nisou

Jihlava
ulice Na Hliništi | spolek Jihnout, UNArchitekti

Kanice
Kanice | Hana Rakšány

Kutná Hora
Dačického náměstí | Tereza Pavelková

Kyjov
Kyjov | Zuzana Šrahůlková

Mnichovo Hradiště
Masarykovo náměstí a přilehlé ulice | spolek Žijeme pro Hradiště s podporou města

Neratovice
park u nemocnice | Petra Novotná

Netolice
Hořejší Mlýnská (plácek mezi cihlovou školou, kostelem a radnicí) | Terezie Troupová

Nymburk
sídliště-park u dětského hřiště Nezlobiště | MgA. Gabriela Šinkorová

Ostrava
Jurečkova | Rodinné a komunitní centrum Chaloupka z.s.
park u galerie umění | RKC Chaloupka

Počátky
Na Hradbách | Spolek Příležitostný rozruch

Prachatice
Poštovní ulice | Živá vila, z. s.

Řícmanice
Řícmanice | Eliška Žižková

Slaný
Park u městského kina | Tosara, z.s.

Soběslav
park Promenáda | Radovan Žák

Staré Město u Uherského Hradiště
Staré Město u Uherského Hradiště | Alena Hájková

Svitavy
Nadační dům Josefa Plívy | Markéta Houserová

Teplice
Hlávkova, Živý dům | Jana Švecová
Šanovský park | SAYFY z.s.

Třeboň
Záchranná stanice pro volně žijící živočichy | Město Třeboň, místní spolky i jednotlivci

Ústí nad Labem
Alešova ulice | spolek Tamaryšek

Velvary
Malovarské rybníky | Natvrdlí, z.s.

Veselí nad Moravou
Sídliště Hutník | Petr Horehleď

Volyně
Pošumavská tržnice a okolí | Šperkařský workshop z.s.