O nás

Slavnosti Zažít město jinak už od roku 2006 sbližují sousedy a oživují veřejný prostor našich měst. V Česku zcela výjimečná akce ukazuje, co se stane s ulicí, když patří jen lidem a jejich fantazii. Právě oni stojí za programem i produkcí „své“ slavnosti. Zaparkovaná auta tak nahradí koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel. V roce 2017 se slavnosti konaly na 68 místech v Praze a ve 24 dalších městech. Podrobnosti o tom, co přesně Zažít město jinak je, proč, kdy a kde se koná naleznete na stránce ZMJ v kostce.

 

Iniciátorem a hlavním koordinátorem sousedských slavností Zažít město jinak je spolek Auto*Mat. Prosazujeme lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporujeme veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přinášíme inspiraci z evropských metropolí a aktivizujeme lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít!

Auto*Mat je aktivní po celý rok. Mezi naše další projekty patří každoroční výzva Do práce na kole, Rozvoj Prahy a vzdělávání žáků v oblasti udržitelné mobility.

 

Chci pomoci Auto*Matu

Protože je Zažít město jinak aktivita nekomerční, velkou roli hraje pomoc dobrovolníků. Pokud byste chtěli věnovat svůj volný čas a pomoci týmu Auto*Matu, který celé ZMJ koordinuje, napište Petře Melingerové na petra.melingerova@auto-mat.cz.

Jsou-li vám naše aktivity milé, můžete je podpořit i finančně členstvím v Klubu přátel Auto*Matu. Množství času a peněz, které na ně vynaložíme je značné. Příspěvky členů Klubu přátel tvoří již okolo 30% rozpočtu Auto*Matu. Za vaši podporu a tím umožněnou nezávislost moc děkujeme a vážíme si jí!

 

Kontakty

Kontakt na celý tým Auto*Matu: zmj@auto-mat.cz

Hledáte někoho konkrétního nebo naší adresu? Naleznete je na stránce Kontakt.

 

Archiv Zažít město jinak (weby ročníků 2012 – 2017)