O nás

Slavnosti Zažít město jinak už od roku 2006 sbližují sousedy a oživují veřejný prostor našich měst. V Česku zcela výjimečná akce ukazuje, co se stane s ulicí, když patří jen lidem a jejich fantazii. Právě oni stojí za programem i produkcí „své“ slavnosti. Zaparkovaná auta tak nahradí koncerty, divadla, dílny, hry pro děti nebo recepty místních obyvatel. V roce 2019 se slavnosti konaly na 85 místech v Praze a ve 31 dalších městech. Podívejte se na některé z nich v naší Galerii.

Podrobnosti o tom, co přesně Zažít město jinak je, proč, kdy a kde se koná, naleznete na stránce Zažít město jinak v kostce.

Iniciátorem a hlavním koordinátorem sousedských slavností Zažít město jinak je spolek AutoMat. AutoMat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. To vše podle motta: „Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít!“

AutoMat je aktivní po celý rok. Mezi jeho další projekty patří každoroční výzva Do práce na kole, Laboratoř udržitelného urbanismu a vzdělávání žáků v oblasti udržitelné mobility.

 

 

Chci pomoci AutoMatu

Protože je Zažít město jinak aktivita nekomerční, velkou roli hraje pomoc dobrovolníků. Pokud byste chtěli věnovat svůj volný čas a pomoci týmu AutoMatu, který celé Zažít město jinak koordinuje, napište naší koordinátorce dobrovolníků Lindě Jirotové na linda.jirotova@auto-mat.cz.

Jsou-li vám naše aktivity milé, můžete je podpořit i finančně členstvím v Klubu přátel AutoMatu. Příspěvky členů Klubu přátel tvoří již okolo 30 % rozpočtu AutoMatu. Za vaši podporu a tím umožněnou nezávislost moc děkujeme a vážíme si jí!

Pokud jste firma a uvažujete o větší podpoře či partnerství, kontaktujte prosím koordinátora projektu Tomáše Fridricha: tomas.fridrich@auto-mat.cz.

 

Kontakty

Kontakt na celý tým AutoMatu: zmj@auto-mat.cz

Hledáte někoho konkrétního nebo naší adresu? Naleznete je na stránce Kontakt.