Lokality > Praha 1, Klimentská

Mapa Program
Klimentská

Milí sousedi, přátelé a zdaleka i zblízka jdoucí,

na začátku babího léta opět vypukne sousedská slavnost ZAŽÍT KLIMENTSKOU JINAK. Přijďte se s námi v sobotu 17. září znovu pobavit, provětrat se, poklábosit a posedět „bez zábran“ a společným happeningem oživit Klimentskou ulici. Nebude chybět divadlo a koncerty, scénické čtení, velká poštovní hra, výtvarná dílna pro děti, výstava, čtenářský koutek & knižní swap, růžový stánek, sousedské dobroty a tak dále.

Víte, že slavnosti Zažít město jinak sbližují místní a oživují veřejný prostor už od roku 2006? Téma letošního roku je: BEZ ZÁBRAN. Doba není růžová, spolu máme šanci překročit pomyslné překážky mentální i fyzické. Užít si chvíle, kdy veřejný prostor nepatří jen pracovnímu spěchu, stresu a nezbytným přesunům. Můžeme společně naše okolí a město ovlivňovat… Zpomalit, rozhlédnout se kolem sebe, poskočit si. Město bude totiž ten den jiné.

Program

14:00–20:00
Gastro

Bulharský stánek Víno&růže

Stánek s bulharským vínem, tradičními surovinami a produkty z růžového oleje.

Otevřeme dveře naší galerie a vezmeme její prostor provětrat ven. Budete si u nás moct v klidu posedět ve venkovním čtenářském koutku a začíst se bulharské literatury. Navíc pro vás bude připraven stánek s bulharským vínem, tradičními surovinami a produkty z růžového oleje.

www.bki.cz

14:00–20:00
Výstava

Výstava fotografií Directions (Bulharský institut)

Fotografická výstava DIRECTIONS odhaluje originální obrazy ze života a světa kolem nás. Všechny fotografie přímo či nepřímo odráží témata globalizace, identity, mezikulturního dialogu a tolerance mezi národy. Pohledem objektivu se můžeme zadívat do tváří lidí z celého světa, nahlédnout do měst, přírody i domovů.

Otevřeme dveře naší galerie a vezmeme její prostor provětrat ven. Budete si u nás moct v klidu posedět ve venkovním čtenářském koutku a začíst se bulharské literatury. Navíc pro vás bude připraven stánek s bulharským vínem, tradičními surovinami a produkty z růžového oleje.

www.bki.cz

14:00–17:00
Pro děti

Pošťácká hra

Tradiční poštovní hra pro děti i dospělé! Informace a start u stolku s výtvarnou dílnou Poštovního muzea.

14:00–17:00
Dílny

Výtvarná dílna Poštovního muzea

Vyrobte si zase NĚCO! Co? Přijďte a uvidite, vytvoříte! Výtvarnou dílnu pro holky , kluky i rodiče najdete za kostelem zezadu  Poštovního muzea.

14:00–20:00
Bez zábran

Čtenářský koutek (Bulharský institut)

Přijďte se k nám posadit a přečíst si knížku na čerstvém vzduchu.

Otevřeme dveře naší galerie a vezmeme její prostor provětrat ven. Budete si u nás moct v klidu posedět ve venkovním čtenářském koutku a začíst se bulharské literatury. Navíc pro vás bude připraven stánek s bulharským vínem, tradičními surovinami a produkty z růžového oleje.

www.bki.cz

15:00–20:00
Bez zábran

Knižní swap (okolí kostela U Klimenta)

Přiďte si vybrat literární poklad z knihovničky Studia Citadela a našich sousedů. Knížky můžete samozřejmě na oplátku také donést, ale není to podminka, kdepak :-)

15:15–15:45
Pro děti

Děti de-la-citá (Citadela stage)

Zveme vás na představení, které spolu vytvořily ...náctileté herečky v divadelním kroužku Děti de-la-citá pod vedením choreografky a režisérky Ivany Hessové. 

#delacita

16:30–17:30
Divadlo

Divadelní průvod

Vydejte se spolu s herci a tvůrci Studia Citadela a studenty Budilovy divadelní školy (BDŠ) na trochu neposednou, kostýmovanou procházku z parku Lannova směrem k Staroměstskému náměstí a zpět. Průvod se na závěr vrací do Klimentské, kde navazují mikropředstavení – fragmenty ze hry KRÁL UBU v osobitém podání studentů BDŠ.  

#delacita

#budil  #bohnickadivadelni

#JacquesLecoq

17:30–18:30
Divadlo

KRÁL UBU (Citadela stage a okolí)

Originální série divadelních výstupů – fragmenty ze hry KRÁL UBU v osobitém podání studentů Budilovy divadelní školy.  

#budil  #delacita

#JacquesLecoq

18:30–19:30
Divadlo

SÁRI A DŽÍNY: scénické čtení Petry Špindlerové (Citadela stage)

Naše sousedka a kamarádka, herečka Petra Špindlerová vydala letos knihu svých cestopisů. Přijďte si poslechnout (nejen) o poutích do Asie…

Známá herečka, jogínka, zakladatelka nadačního fondu pro děti Yoga Help a oblíbená lektorka Petra Špindlerová konečně sepsala svůj životní a jógový příběh. Jak před lety s jógou začínala? Co ji poprvé přivedlo do Indie a proč tam už několikrát byla i se svými malými dětmi? Co cestou poztrácela a co naopak získala? 

#delacita

20:30–21:30
Hudba

Koncert DUŠE HORY (blues z Citadely)

Marek Dušák - kytara, zpěv

Mirko Ali Horáček - bicí

a tak dále

#delacita

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program