Lokality > Praha 3, Atrium na Žižkově

Mapa Program
Atrium na Žižkově

Čekají vás tu hudební vystoupení, autorské čtení místní básnířky nebo kouzelnická hra pro velké i malé. Protože se blíží podzim, připravíme i dílnu, ve které si vyrobíte zvířátka z kaštanů z naší zahrady. Můžete se také stavit v obýváčku Diakonii ČCE, kde si vytvoříte vzpomínkové koláže a seznámíte se s příběhy uprchlíků, kteří v Česku našli druhý domov. Uděláme i improvizovanou inauguraci naší swapové poličky, na níž si budete moct měnit knihy a rostliny během celého roku. Na programu se podílejí místní obyvatelé, živnostníci i neziskovky. Bude se toho dít mnoho, venku i uvnitř, a můžete se potkat se svými sousedy. Festivalový program připravuje i naše sesterské KC Vozovna.

Program

13:00–16:15
Ostatní

Čtení básní Kláry Bajerové

Místní umělkyně o sobě ráda říká, že je tak trapná, až to musí být pravda. Pobaví vás desetiminutovými výstupy, ve kterých představí svou originální básnickou tvorbu. Klára vystoupí vždy celou, tedy ve 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin. 

13:00–15:00
Pro děti

Workshop: Kašírované masky

Paní Kryslová ze sboru Českobratrské církve evangelické vás a vaše děti naučí, jak vyrábět kašírované masky. Výroba není složitá a výsledný produkt přinese spoustu zábavy. 

13:00–15:45
Sport

Karate – ukázka a lekce

Zahrada Atria nabízí mnoho variant trávení volného času a během Zažít město jinak se k ní přidají i lekce karate. Přijďte se poučit a naučit něco o tomto japonském bojovém sportu a filosofii, která stojí za ním. Ukázka s lekcí začíná ve 13 a v 15 hodin. 

13:15–14:00
Hudba

Koncert: BackDoorMan

Backdoorman je pětičlenná kapela z různých koutů České Republiky se základnou v Praze. Polo-akustický folk-rock, v tvorbě jsou prvky reggae, blues, jazzu i popu. Původně klučičí rocková kapela výrazně změnila složení, je více akustičtější a dominují jí 2 ženy.

14:00–18:00
Hry

Hra na hrdiny

Zahrajte si netradiční hru, kterou vás provede Kamil alias Karman. Ten vydává kouzelnický časopis Hourvel a Atrium promění v kouzelný svět, ve kterém se můžete naučit kouzla nebo recepty na lektvary. Registrace není potřeba, stačí jen přijít. Karmana poznáte podle pláště a kouzelnické hůlky. 

14:15–14:45
Hudba

Vystoupení: Ten Sing

Poslechněte si pěvecké vystoupení místního sboru mládeže Ten Sing, který se schází při sboru Českobratrské církve evangelické v Čajkovského ulici. 

15:15–15:45
Pro děti

Čtení: Tracyho tygr

Čtení slavné novely Williama Saroyana připomene dětem i dospělým jak mít svého tygra a co je pro lidský život skutečně důležité. Akce proběhne u stánku nakladatelství ARGO. 

16:15–18:00
Hudba

Koncert T.G.P.

V téhle kapele hrají zaměstnanci žižkovského nakladatelství Argo. Svou rockově melancholickou produkci doplňují cover verzemi hudebních velikánů, jako jsou PJ Harvey, Nick Cave, Patti Smith nebo Velvet Underground. Na dvoře Atria vystoupí hned dvakrát během jednoho odpoledne.

Na jejich vystoupení se můžete těšit v 16:15 a v 17:30. 

Celodenní program

13:00–18:00
Dílny

Kaštanová dílna

Protože máme na zahradě Atria vzrostlý kaštan, připravíme pod jeho kmenem dílnu, ve které budeme vyrábět zvířátka z kaštanů. Zúčastnit se mohou děti i dospělí, co chtějí zavzpomínat na bezstarostné dětství. 

Dílna bude probíhat do vyčerpání kaštanových zásob naší zahrady. 
13:00–18:00
Ostatní

Stánek nakladatelství Argo

Žižkovské nakladatelství Argo bude mít na festivalu i vlastní prodejní stánek. Děti si tu budou moct vybarvovat tygří omalovánky a poslechnout si čtení z populární knihy Tracyho tygr, které doplní hudební podkres.   

13:00–18:00
Ostatní

Swap knih a kytek

Slavnostně otevřeme sousedskou swapovou poličku. Na ní budete moct měnit rostliny během celého roku, ne jen o naplánovaných swapech. A aby se rostliny necítily samy, polička poslouží i pro swap knih.

13:00–18:00
Gastro

Pečivo a sbírka

Ochutnejte pečivo, které pro vás připravili členové a členky sboru Českobratrské církve evangelické v Čajkovského ulici. Jeho koupí přispějete na sborovou sbírku pro Bejrút. Zároveň se můžete dozvědět více o aktivitách sboru, nebo si prostě jen popovídat se svými sousedkami a sousedy. Prodej bude probíhat do vyčerpání zásob. 

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři