Lokality > Praha 3, Atrium na Žižkově

Mapa Program
Atrium na Žižkově

Za zábavou však nebude třeba chodit daleko. Stavte se 17. 9. od 13:00 – 18:00 do Atria na Žižkově a na ulici Čajkovského a užijte si koncerty, prezentaci okolních organizací, autorské čtení nebo výstavu. Potkejte se se sousedy a seznamte se s činností sousedních organizací.

Program

13:00–18:00
Pro děti

ULITA – Klub Beztíže, Dům dětí a mládeže Praha 3 – zahrada Atria

Program, který odtajní mnoho dalších aktivit, které tato organizace nabízí. Na místě si můžete vyzkoušet kvízy a ověřit tak své znalosti na určitá témata, menší děti si zde mohou vyrobit korálkové náramky a náhrdelníky a také budou také tetovačky na tělo!

13:00–18:00
Gastro

Diakonie ČCE – SCPS – zahrada Atria

Prodej rukodělných výrobků ukrajinských žen – textilní hračky, tašky, bytové doplňky a fotografie. A také ukrajinských dobrot!

13:00–18:00
Ostatní

NAKLADATELSTVÍ ARGO – Prodejní stánek – zahrada Atria

Nakladatelství Argo vydává kvalitní prózu, poezii, nonfiction, dětskou literaturu a komiksy.

Značnou část naší produkce tvoří překladová literatura: v našem edičním plánu září takové současné literární hvězdy jako Orhan Pamuk, Margaret Atwoodová, Peter Høeg či Roberto Bolaño, stejně jako dnes už klasičtí autoři, jako jsou například James Joyce, Jorge Luis Borges, Herman Hesse, Isaak Babel, Flannery O’Connorová, George Orwell nebo Jack Kerouac.

Kromě nejnovějších kousků z produkce tohoto žižkovského nakladatelství si zde můžete nechat také podepsat zbrusu novou knihu Alice Horáčkové – Rozpůlený dům a to bezprostředně po autorském čtení.

https://argo.cz/

13:00–18:00
Dílny

DIAKONIE ČCE – SCPS a FARNOST druhého sboru ČCE na Žižkově – před provozem na Čajkovského 1640

- Výtvarná charitativní dílna pro program Rané péče Diakonie ČCE-SCPS: budete si moc zkusit vyrobit jednoduché koťátko, které bude sloužit pracovníkům ranné péče při práci s rodinami. Šicí stroje budou připraveny. Program připravila Diakonie a jejich přátelé a známí z řad uprchlíků.

- Tvořivá výtvarná dílna: tvorba pohlednic a dalších artefaktů, které si návštěvníci budou moci odnést. Program připravuje Farní sbor.

A chybět nemůže občerstvení všeho druhu i různých mezinárodních kuchyní - pirohy, palačinky, závitky a mnoho dalšího.

13:00–18:00
Bez zábran

PAPUNDEKL ARCHITEKTI – Čajkovského 35

Ateliér PAPUNDEKL ARCHITEKTI se na Žižkov přestěhoval před dvěma lety a v námi zrekonstruovaném prostoru se kreslí domy, města i interiéry. 

Sídlíme v parteru rohového domu Čajkovského x Bořivojova a v rámci Zažít město jinak otevíráme naše studio pro veřejnost. Můžete se těšit na vyrábění modelů, kávu nebo na pizzu od naší sousedky Juliany Fischerové - Maškrtnica.

13:00–18:00
Bez zábran

MAŠKRTNICA BAKING STUDIO – vchod vedle Papundekl architekti

Juliana Fischerová pod pseudonymem Maškrtnica píše o jídle a učí lidi starat se o kvas a péct chleba. Ve svém ateliéru dělá kurzy, vyvíjí nové receptury pro domácí pekaře i řemeslné pekárny. 

V rámci Zažít město jinak se v jejím ateliéru můžete podívat jak se peče chleba, ochutnat římskou pizzu a odnést si kvas nebo se zeptat na otázky, které Vás ohledně pečení zajímají.

13:00–18:00
Bez zábran

ŽALSKÝ ARCHITEKTI – vchod z Bořivojova 59

Open studio, aneb nebojte se nahlédnout do tajů studia a pohovořit s námi, aneb nebojte se nahlédnout do tajů studia a pohovořit s námi

14:00–19:00
Výstava

GALERIE ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ – Výstavní projekt Pro (č) umění – Galerie

Musí být umění vždycky krásné? Smí se v galerii smát? A co když někdo má umělecké střevo?V galerii Atrium na Žižkově se otevírá interaktivní expozice, která návštěvníky vezme do zákulisí umělecké tvorby, odpoví na otázky, které si roky pokládali (nebo je na ně vůbec nenapadlo se zeptat,) a představí díla významných českých a slovenských umělců současnosti. Na rozdíl od mnohých jiných výstav na té v galerii Atrium na Žižkově se můžete k uměleckým dílům přiblížit, pustit se s nimi do řeči a stát se součástí expozice. Výstava bude bavit i děti a doplní ji výtvarné workshopy, setkání a debaty s umělci, či lektory a popularizátory výtvarného umění. Kurátorem výstavního projektu, který vznikl ve spolupráci se Slovenskou národní galerií, je Fuczik. Expozice vychází ze stejnojmenné publikace, za níž stojí mezinárodní vzdělávací platforma Máš umělecké střevo?Umělci: David Böhm, Jiří Franta, Krištof Kintera, Eva Jiřička, Kakalík, Daniela Krajčová, Aleš Novák, Rafani, Lucia ScerankováGalerie je otevřena st-ne od 14:00 do 19:00. Vstup zdarma.Projekt vzniká za podpory Magistrátu hlavního města Prahy, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury České republiky.

14:00–14:30
Hudba

KITCHEN DUO – koncert – zahrada Atria

Jsme Kitchen Duo, tj. Terka a Anna, tj. autentické, akustické, místy acapella a vždycky amatérské duo z vaší kuchyně. Hrajeme láskyplné písničky pro ztracené dušičky se zlomenými srdíčky, ale i pro ty ostatní, co se mají úplně dobře. Prostě od srdce k srdci. Nebo třeba jen pro radost, pro srandu a hlavně pro vás. Naše hudba je jako pivo zdarma, vždycky potěší.

14:45–15:15
Divadlo

ALICE HORÁČKOVÁ – Rozpůlený dům (ARGO) – autorské čtení + autogramiáda – zahrada Atria

Autorské čtení bestselleru Alice Horáčková – Rozpůlený dům, které vychází v nakladatelství ARGO. Po autorském čtení následuje autogramiáda.

Po celou dobu akce je možné zakoupit si tuto, ale i jiné skvělé knihy žižkovského nakladatelství ARGO  – prodej knih (13:00 – 18:00)

15:30–16:00
Divadlo

HAENKE – Alexandra Střelcová – Plantlovers – autorské čtení + autogramiáda – zahrada Atria

Plantlovers. Neviditelná botanika městského prostředí mapuje pět let Haenke v kontextu současného fenoménu pokojových rostlin. Zasazuje tento trend do širších společenských, kulturních a ekonomických souvislostí a seznamuje s pozadím vybraných projektů této pražské iniciativy od instalací ve veřejném prostoru po komunitní aktivity. Nabízí také kritické zamyšlení nad udržitelností obchodu s rostlinami a rozhovory s českými i zahraničními autory, designéry, kurátory a zahradníky. Doprovází ji dokumentární fotografie Vojtěcha Veškrny – vítěze letošního ročníku cen Czech Grand Design – v unikátním grafickém zpracování typografky Jolany Sýkorové.

Po čtení si knihu můžete na místě zakoupit a nechat i podepsat přímo autorkou!

16:30–17:00
Hudba

DVOUHLAVEJ KLUK – koncert – zahrada Atria

DVOUHLAVEJ KLUK je pražský písničkář, který ve svých písních kombinuje indie folk a slowcore s intimnímy texty, ve kterých se věnuje psychickým problémům a existenciálním úvahám. Na svém účtu má již album Věci, který lidi dělaj z roku 2019, které mu produkoval Dominik Zezula. Ten je producentem i jeho nového počinu! Bandcamp: https://dvouhlavejkluk.bandcamp.com/releases

17:30–18:00
Hudba

BECHY & FEE – koncert – zahrada Atria

Hudební duo Bechy & Fee vzniklo na jaře roku 2018 a svůj repertoár staví na melodických reggae a soul rytmech. Charismatická zpěvačka Kateřina Becherová alias Bechy vás okouzlí svým nevtíravě podmanivým vokálem, který dává vyniknout emotivním anglicko-českým textům jejich společných písní. Kytarista Filip Černý alias Fee, obsluhující zároveň looper, zase prostřednictvím svých nápaditých riffů a vyhrávek propůjčuje skladbám nenucený a osobitý rámec, který navíc ozvláštňuje různými elektronickými efekty. Akustickou kytaru místy střídá optimistické ukulele, reggae a soulové vibrace se tu a tam promísí ještě s jiným žánrem a vybrané skladby Bechy podporuje zvučnou basou. Společně Bechy & Fee působí jako originální celek, který vás chytne za srdce, a harmonický zážitek z jejich skladeb vám nadlouho příjemně ulpí na duši.

Celodenní program

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program