Praha 1, Ve Smečkách

Mapa Program
Ve Smečkách

11.00—22.00

Smečky nejsou jen o drogách a prostituci. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a zažijte i vy Smečky jinak! Připravili jsme pro vás prohlídky jindy nepřístupných míst, soutěže pro děti a skvělé občerstvení. Objevte tajemná zákoutí, užijte si famózní výhled na Prahu ze střechy paláce Edison a buďte součástí pouličních koncertů a workshopů.

Program

Akce

11:00–12:30
Divadlo

Prohlídka divadla Studio DVA

Nahlédněte s námi za oponu divadla Studio DVA a odhalte kouzlo a tajemství skrytých divadelních zákoutí. Provedeme vás celým divadlem, vysvětlíme, jak vzniká inscenace, kdo je kdo v divadle a mnohé další! Zažijte ten magický pocit a postavte se na divadelní jeviště! Na prohlídku divadla je nutné předem zakoupit vstupenky zde: https://www.studiodva.cz/program-2/code/47102/

11:00–21:00
Hry

Jaké to je být člověk s postižením?

Ve Smečkách a okolí sídlí několik organizací zaměřujících se na pomoc lidem s mentálním znevýhodněním. I proto je jedním z cílů naší akce osvěta v této oblasti. Přijďte si prostřednitvím našich her na vlastní kůži vyzkoušet, jak se cítí lidé s postižením a s jakými překážkami se musí denně potýkat.

11:00–18:00
Ostatní

Dobročinný bazárek

Obchůdek a dílnička Jedna Bedna je součástí organizace Bona, o.p.s., která pomáhá lidem se zkušeností s duševním onemocněním začlenit se zpět do společnosti. Jedna Bedna si pro vás připravila dobročinný bazárek s oblečením, tak si přijďte osvěžit šatník novými kousky a podpořit dobrou věc.

11:00–21:00
Výstava

Smečky dříve a nyní – výstava fotografií

Vydejte se s námi proti proudu času a objevte tajemnou historii ulice Ve Smečkách. V kavárně Bílá vrána jsme pro vás připravili výstavu porovnávající historické a současné fotografie Smeček. Možná vás překvapí, jak zajímavou historii mají domy, kolem kterých denně nevšímavě procházíte.

11:00–17:00
Ostatní

Čtení obrazů rukama a prohlídky Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana

Jak vnímají obrazy lidé se zrakovým postižením? Dokázali byste také číst obrazy rukama? A jak vznikají knihy a další tisky pro nevidomé? Přijďte to zjistit v rámci jedinečných prohlídek Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana.

11:00–18:00
Dílny

Tvořivé workshopy

Máte tvořivou duši? Chcete se kreativně vyřádit a ještě si ze Smeček odnést něco pěkného na památku? Pak jsou pro vás jako stvořené workshopy, které pro vás připraví centrum Kamino poskytující služby lidem bez domova.

11:00–17:00
Ostatní

Prohlídky policejního auta

Jak vypadá policejní auto zevnitř asi většina z vás neví. Pojďte to bezpečně zjistit aniž byste se museli nechat zatknout :) Uvidíte veškerou výbavu a přítomní strážníci přitom rádi přihodí zajímavou historku ze služby a drobnou hračku pro děti.

11:00–17:00
Pro děti

Hry a soutěže pro děti

V rámci akce Zažít Smečky jinak myslíme jak na dospělé, tak i na děti. A právě pro ty nejmenší budou připravené různé zábavné hry a soutěže, které přichystá chráněná dílna Inspirace sídlící Ve Smečkách.

12:00–13:00
Hudba

Koncert harmonikáře Ladislava Pavlíčka

Smečky jsou stará pražská ulice opředená nejrůznějšími historkami a tajemstvími. Přijďte si staropražskou atmosféru navodit poslechem písní od harmonikáře. A budeme samozřejmě moc rádi, když si s námi i zazpíváte!

13:30–14:30
Hudba

Koncert Kapely Snooo

Kapela Snooo vám přijede zazpívat písničky, které všichni jistě dobře znáte od táborových ohňů. Přijďte si zazpívat spolu s nimi!

15:00–16:00
Hudba

Koncert kapely Sarma Band a zpěvačky Petry

Balkan & gypsy music in da house! Přijďte se nechat strhnout nakažlivými rytmy balkánských kytar!

16:30–17:30
Hudba

Koncert kytaristy Michala Šnajdra

Nad ulicí už se snáší soumrak, rozsvěcují se zavěšená světýlka, u stolků se podává výborné víno a do toho všeho se line překrásná kytarová hudba. Líbí se vám ta představa? Tak doražte navečer do Smeček na koncert jednoho z nejlepších českých kytarystů Michala Šnajdra.

Celodenní akce

11:00–21:00
Ostatní

Přístup na jindy uzavřenou střechu s famózním výhledem na Prahu

Zažít město jinak je mimo jiné o objevování nových zákoutí a otevírání jindy nepřístupných míst. A i my pro vás jednu takovou lahůdku máme! Přijďte si užít výhled na Prahu ze střechy paláce Edison! Nahoře vás bude kromě krásných panoramat čekat i skvělé občerstvení od kavárny Bílá vrána.

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Partnerský program

Lokální partneři