Lokality > Praha 2, Výtoň

Mapa Program
Výtoň

Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci s okolními podniky a obchody připravuje oživení Výtoně s bohatým programem. Podívat se můžete i do Podskalské Celnice na expozici o Podskalí a voroplavbě, kde bude vstupné celý den zdarma.


Dopoledne bude pro děti připraveno zábavné představení okořeněné technikami cirkusového umění od skupiny Teatro Piccolino. Odpoledne se můžete zúčastnit komentované vycházky po Zaniklém Podskalí, kde se třeba dozvíte proč se Výtoň jmenuje Výtoň. Připravujeme i tematickou hru pro děti, kreativní dílny či malování na obličej.  Akce se zúčastní podniky z okolí, které si připraví speciální občerstvení, jako třeba vinárna Na břehu Rhôny a kavárna Víno z Podskalí. Dále bude možnost nechat si opravit kolo u stánku BIKO, zacvičit si jógu se studiem Grain Space, zakoupit si muzejní publikace o pražských čtvrtích, dárkové předměty a mnoho dalších. Večer zakončíme koncertem Najponk tria a filmovou projekcí krátkometrážních starých filmů o víně, vodě a létě. 

Program

11:30–18:00
Gastro

Na břehu Rhony open air kuchyně

Speciality podniku ve venkovní kuchyni

14:00–14:45
Sport

Lekce jógy s GrainSpace

Lekce jógy pro zdravá záda s Veronikou Němcovou ze studia GrainSpace od 14:00 - 14:45 venku před muzeem.
Jógamatky si prosím vezměte s sebou. (Budeme jich cca 10 mít k dispozici, ale nechceme kapacitu za pěkného počasí omezovat.)
Za nepříznivého počasí se lekce koná v prostorách studia GrainSpace (Rašínovo nábřeží 26, Praha 2), kde bude probíhat Den otevřených dveří. Je možné, že pokud bude zima a pršet, vyhlásíme rezervaci na Veroniky lekci od 14h na našem webu, aby se lidi mohli hlásit. Kapacita 10-12 lidí. 
15:00–21:00
Gastro

Prvorepubliková kavárna za celnicí

Posezení u kávy s netradičním pohledem na celnici

16:00
Ostatní

Komentovaná vycházka Zaniklým Podskalím

Populárně naučná vycházka Vám odhalí svérázné kouty této pitoreskní čtvrti. 

Trasa vycházky vychází z průvodce Naučná stezka Starým i novým Podskalím autora historických knih o Praze a kurátora Muzea hlavního města Prahy PhDr. Jana Jungmanna.

17:00–18:30
Hudba

Koncert Najponk trio

19:30–21:00
Film

Projekce historických filmů

Poslední léto s TGM - 1937 16mm film

Pásmo dobových filmů o létě a řece Vltavě

Grotesky: Laurel a Hardy, Harold Lloyd, bratři Marxové,...

Celodenní program

10:00–18:00
Sport

Biko pop up service

Open air servis jízdních kol od známých odborníků

10:00–18:00
Ostatní

Muzeum otevřené pro všechny!

Projděte si zdarma působivou expozici, která unikátně představuje těžký život u Vltavy na pražských březích v průběhu historie. 

Expozice je zaměřena na dokumentaci proměn dopravy na Vltavě v okolí Prahy – podobu tradiční voroplaby či rozvoj lodní dopravy můžete sledovat nejen prostřednictvím unikátní dobové fotodokumentace se zapojením prezentačních možností moderní techniky, ale také máte možnost si díky mechanicko-elektronickému simulátoru zkusit plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy! A čeká Vás mnohem víc…

Expozice zaručeně zaujme všechny věkové kategorie. Více informací naleznete zde.

10:00–18:00
Pro děti

Tajemné Podskalí

Lektorské oddělení Muzea hl. m. Prahy připravilo pestrý program pro děti, který zajímavě představí lokality v Podskalí tak, jak už je dnes nevidíme. 

Poznávací procházka částí Podskalí, s mapou i návodem na čtení historie ze staveb a jejich výzdoby, Vás protáhne nejen kolem lákavých zmrzlináren a vináren…  s otázkami, aby cesta lépe ubíhala. Přijde i Pan Pivoda. Kdo to je, co se mu přihodilo a jak mu můžete pomoci, se dozvíte před procházkou při vyzvedávání instrukcí v Podskalské celnici na Výtoni. Po výpravě si tamtéž dojděte pro odměnu!

Trasa vycházky vychází z průvodce Naučná stezka Starým i novým Podskalím autora historických knih o Praze a kurátora Muzea hlavního města Prahy PhDr. Jana Jungmanna.

pro zvídavé děti do 10 let s rodiči

délka procházky 30-45 minut 

Připraven bude i tematický výtvarný workshop pro malé návštěvníky

Mapa lokality a okolí

Aktuální lokalita Lokalita Doprovodný program

Lokální partneři